Dantų balinimo priemonės

Dantų balinimo priemonės

Jei pastebėjote, kad Jūsų dantys patamsėjo ir dėl to jaučiate diskomfortą, rekomenduojame imtis priemonių ir atlikti dantų balinimo procedūrą. Bet prieš tai išsiaiškinkime, kodėl mūsų dantys praranda natūralią spalvą ir kas yra dantų balinimas.

Dantų patamsėjimo priežasčių yra nemažai ir  įvairių: 

  • įgimtos priežastys, 
  • tetraciklino naudojimas nėštumo metu ar kūdikystėje, 
  • netinkama dantų priežiūra, 
  • dažančių produktų naudojimas - kava, raudonasis vynas, rūkymas ir kt.

Dantų balinimo procedūra – cheminė dantų gydymo procedūra, kurios metu naudojamas priemonės, padedančios panaikinti dantų patamsėjimą ir sudėtyje turinčios vandenilio arba karbamido peroksido. Kadangi kiekvienas žmogus, jo poreikiai bei gyvenimo būdas yra unikalūs, tai ir procedūros rezultatai taip pat yra individualūs. Vienų dantys pašviesėja vienu, kitų – kelis tonus, tačiau vienu ar kitu atveju, rezultatas – matomas. Svarbu paminėti tik tai, jog po procedūros vieną parą negalima vartoti dantis dažančių produktų, taip pat geriau nerūkyti, nes baltumo efektas dings itin greit. Beje, prieš atliekant dantų balinimo procedūrą, rekomenduojama prieš tai atlikti ir burnos higieną, kurios metu bus nuvalomos dantų apnašos ir nupoliruotas emalio viršus. Taip pat svarbu paminėti, kad po procedūros vieną parą negalima vartoti dantis dažančių produktų bei nerūkyti, norint išvengti greito baltumo efekto dingimo.

Taigi šiais laikais žmonės gali pasirinkti iš nemažai skirtingų balinimo procedūrų bei įvairių dantų balinimo priemonių ir pašviesinti savo šypseną. 

Nežinote, kokie būdai efektyviausi? Tuomet mes Jums papasakosime plačiau, kokios dantų balinimo priemonės gali būti naudojamos balinant dantis:

  • Pirmiausia, dantų balinimas lazeriu odontologo kėdėje – tai greičiausia bei efektyviausia dantų balinimo priemonė, tad jei norite greito efekto, rekomenduojame rinktis būtent jį;
  • Dantų balinimas kapomis - ši procedūra atliekama namuose. Svarbiausia procedūrą atlikti teisingai ir laikantis visų instrukcijų, kitu atveju galite pažeisti dantų emalį;
  • Dantų balinimas specialiomis dantis balinančiomis juostelėmis. Šios dantų balinimo priemonės iškart matomo rezultato nesuteikia, tačiau panaudojus jas ilgesnį laiką galiausiai rezultatą pasieksite panašų kaip ir su kitomis dantų balinimo priemonėmis;
  • Taip pat dantims balinti gali būti naudojamas tam skirtas pieštukas;

Tai yra pagrindinės ir pačios populiariausios dantų balinimo priemonės, kurias pacientai renkasi, kai nori pagražinti savo dantų spalvą. Yra ir daugiau įvairių būdų, kurias žmonės naudoja, siekdami tobulos šypsenos, tačiau dantų balinimo būdo pasirinkimas priklauso tiek nuo jūsų planuojamos išleisti tam pinigų sumos, tiek nuo galimo tam skirti laiko. Tad geriausia prieš pasirenkant dantų balinimo priemonę, apsilankykite pas gydytoją, pasitarkite su juo ir kartu nuspręskite, koks variantas Jums labiausiai tinka.