Dantų balinimas namuose: populiariausi balinimo būdai

Dantų balinimas namuose

Visi nori turėti baltus ir sveikai atrodančius dantis, tačiau ne visiems yra įkandamos procedūrų kainos norint pagražinti šypseną odontologo kabinete.

Kitiems kartais tiesiog patinka tokias procedūras pasitelkiant liaudies išmintį ar rekomenduojamas priemones išbandyti jas namuose. Taigi, dantų balinimas namuose gali būti atliekamas:

  • Gerai žinoma priemonė dantų balinimui yra citrina. Balinimui citrina reikalinga citrinos žievelė, ja tiesiog ištrinami dantys arba burna skalaujama citrinos sultimis.
  • Neretai dantų balinimas namuose atliekamas su soda. Balinant soda, ji tepama ant dantų ir švelniai įtrinama. Nors ši priemonė yra tikrai nebrangi, tačiau nėra rekomenduotina dėl savo žalingo poveikio dantims. Todėl dantų balinimas soda neturėtų būti pirmasis pasirinkimas balinant dantis.
  • Dantų balinimas namuose braškėmis arba žemuogėmis. Tai dar viena priemonė, kuri atlieka ne tik balinamąją funkciją, tačiau ir yra be galo skani. Uogas reikia sutrinti iki košės konsistencijos ir tuomet ja įtrinti dantis.
  • Dantų balinimas namuose medžio pelenais. Šis būdas yra naudojamas todėl, kad pelenuose yra kalio hidroksido, kuris šiuo atveju ir atstoja balinamąją priemonę. Nedidelis pelenų kiekis užberiamas ant šepetėlio, o tuomet lėtais judesiais valomi dantys. Šios medžiagos naudojimas nerekomenduotinas dažniau nei savaitę.
  • Dantų balinimas namuose naudojant balinamąją dantų pastą. Tokios pastos galima rasti kiekvienme prekybos centre. Jos šiek tiek brengesnės už įprastas dantų pastas, tačiau jų kainos nėra neįkandamos. Bėda ta, kad balinamoji dantų pasta gali pašviesinti dantis ne daugiau kaip dvejais tonais, o ir rezultato reikia laukti labai ilgai.
  • Dantų balinimas namuose šalavijo lapais. Vienintelė būtina sąlyga – jei turi būti sausi. Jų nusipirkti galima kiekvienoje vaistinėje. Sausus lapus reikia sutrinti, o tuomet naudoti taip pačiai, akip naudojate dantų pastą.

Dauguma minėtųjų priemonių nėra saugios dantims, kadangi gali visiškai suniokoti jų emalį, kas sukeltų dar rimtesnių problemų. Taip pat gali būti pažeistos dantenos arba bent jau padidėja jų jautrumas, todėl rekomenduojama skalauti burną ramunėlių nuoviru vos tik atlikus dantų balinimo procedūrą namuose. Taip pat, odontologai įspėja, jog tokių priemonių naudojimas gali ne tik, kad nenubalinti dantų, o atvirkščiai – juos dar ir nutamsinti.

 

Dantų balinimo namų sąlygomis turėtų vengti besilaukiančios moterys arba tos, kurios maitina, taip pat ir tie žmonės, kurie alergiški vandenilio peroksidui arba vartojantiems kai kuriuos vaistus.

Sužinokite daugiau apie dantų balinimą ir jo kainas.